Pucic Palace v Dubrovníku

Butikový hotel s výhledem na kamenné náměstí představuje ideální základnu pro poznávání historického chorvatského města Dubrovníku.

Poloha hotelu The Pucić Palace je vynikající: 5hvězdičkový kamenný butikový hotel sídlí v aristokratickém domě z 18. století v samém srdci historického Starého města v Dubrovníku. Nachází se jen pár minut cesty od proslulých městských hradeb i od všech pamětihodností a nočního života.

Když vcházím dovnitř diskrétním vchodem z postranní ulice, prostor recepce by se dal klidně považovat za pracovnu velvyslance díky jeho úctu budícímu stolu, renesanční stylu a trámovému stropu. Dobové prvky se objevují také na původních kamenných obloucích nad starým mramorovým schodištěm, což je příslib skutečně velkolepých zážitků. Už teď si připadám jako princezna.

Pokoj č. 12 má jméno „Sebastijan Slade“ po spisovateli pocházejícím z Dubrovníku. Dalších 18 pokojů a apartmánů v hotelu je rovněž pojmenováno po slavných umělcích, od malířů až po hudebníky. Můj klíč od pokoje, přestože vypadá jako historický klíč, je ve skutečnosti vybaven elektronickým senzorem (jako z bondovky, ne z 18. století!).

Když vstoupím do okázalé ložnice, neubráním se úsměvu: nad hlavou dřevěné trámy, vysoké stropy, starožitný nábytek, obrazy od místního malíře a tmavě hnědá dubová podlaha pokrytá ručně tkanými koberci – to vše působí jako zjevení po předchozí pětihodinové cestě autobusem ze Splitu. Obrázek doplňují brokátové závěsy a výhled na rušné náměstí. Výzdoba je elegantní a uklidňující a celkový dojem útulný.

Koupelna je neméně působivá, s románskou kachličkovou mozaikou a porcelánem a měděnou vanou ve stylu 20. let. Kromě toho je zde oddělená sprcha „deštný prales“.

Přiložené doplňky značky Bvlgari, jako je plyšový župan a bavlněné přezůvky, lákají k luxusní koupeli. Výhled z okna koupelny vede do rušné postranní ulice, kudy procházejí jeptišky, místní lidé i turisté. Vidím odtud také pár červených střech města a nedaleké hory. Po velkolepé koupeli za chvilku usínám.

Po nejlepší noci po mnoha dnech není nic stylovějšího než se probudit při vyzvánění zvonů. Žádná auta ani znečištění, jen nádherný sluneční svit mi připomíná, že jsem na dovolené v Chorvatsku. Když roztahují závěsy, dole se objeví úžasné představení. Náměstí obsadil trh s ovocem a zeleninou, jehož červenobílé slunečníky vytvářejí nezapomenutelnou barevnou scénu.

Snídaně se podává v hotelové jídelně s výhledem na náměstí. Na výběr je z velkého množství druhů chleba, pečiva, cereálií, ovoce a vajec (Benedikt, míchaná atd.), přičemž obsluhuje elegantně oblečený číšník. Také káva je velmi dobrá, tak jako asi všude v Chorvatsku.

Nastává čas na prohlídku úžasného města. Vstup na hradby obklopující Staré město se nachází jen několik minut cesty od hotelu a poté, co dostanu pár užitečných rad od zaměstnanců recepce ohledně klíčových pamětihodností a restaurace na oběd, se vydávám pěšky na 2 km dlouhou procházku po středověkých hradbách. Výhled je z nich fantastický: červené střechy z tašek, azurový Jadran, ulice dlážděné kameny, barokní kostely a nespočet pevností, to vše vytváří úžasné a kouzelné obrazy.  

V létě máte při ubytování se v hotelu The Pucić Palace v ceně také přístup do plážového klubu hned za městskou branou (vzdálený 5 minut pěšky). K dalším zařízením hotelu patří restaurace Café Royal, která nabízí řadu mezinárodních i chorvatských pokrmů (např. ravioli se sýrem a lanýži nebo čerstvé ryby), hned vedle vinárna a nonstop pokojová služba.

Město jsem si zamilovala a určitě se sem vrátím. Ubytovat se v hotelu The Pucić Palace bylo dobré rozhodnutí, protože se jedná o ideální místo, odkud se můžete vydávat na prohlídky dubrovnického Starého města, nebo kde můžete strávit romantický víkend relaxováním ve velkolepém stylu.

 

Ceny za dvoulůžkový pokoj deluxe začínají od 230 EUR za noc (pro dvě osoby spolu), včetně poplatků a snídaně.